Bouřka v dětství

7. května 2013 v 21:58
Když si vybavím slovo bouřka vzpomenu si na své nádherné dětství. Na léta ,která jsem trávila spolu s rodinou na chalupě.
Dále vzpomínám na ty parné dny,kdy člověk byl už tím horkem tak vyčerpaný že mohl jenom ležet na sluníčku , opalovat se a jíst tolik melounu,kolik jen snědl. Odpoledne když se pak zatáhlo, a téžkým vzduchem se šíři osvobuzující příjemný vánek,který byl tak úžasný. Ve vzduchu nebyl jenom ten vánek,ale ten vzrušující pocit,byla cítit voda. A ano první zahřmění poukazoval že to brzy přijde. Teta pak zavolala Elo pojd už domů. Já se vzrušeně rozeběhla a na obličeji cítila první dopady deštových kapek. Pak rychle sezbírat prádlo a bylo to. Začalo pršet. Ta vůně deště,která byla roznesena tím skvělým vánkem. Pak zalehnout do postele ,přikrýt se tou krásně studenou duchnou,která byl taak nádherně svěží. Studená a osvobozující. Na talířku vedle mě pak stály dva perníky na talířku. Jeden s citronovou a druhej s čokoládovou polevou,které jsme odpoledne dělaly s tetou. Vždycky jsem milovala to těsto :)* Mamka vždycky říkala nejez to to není zdravé. Ale teta mi to vždy stejně nechala:). Pod oknem jsem tak ležela a poslouchala ty krásné kapky ,které bušily do oken. A začalo to. Na celé obloze se rozzářil stříbrný blesk a potom PRÁSK! Uvnitř jsem cítila takový vzklíčený ale také naopak vzrušující pocit úžasu.
Byla jsem přímo fascinovaná. Bylo to úžasné. Jen jsem zavřela oči a přemýšlela. Později si zapla nějaký krásný film a jen tak ležela. Když to všechno zkočilo a bylo po bouřce vyšla jsem ven a jen se nadechla. Byl to krásný pocit. Něco tak čistého.
Všechno jako-by bylo vděčné za to schlazení a osvobození. Tráva,stromy,které vstřebávaly poslední kapky deště.
Vše jako by říkalo díky. A to říkalo i mé srdce děkuju za ten nádherný pocit uvnitř srdce:).
Miluju vzpomínat na ty dětské bouřky pod peřinou :')
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama